Strona główna

Dziś zamykamy kolejny rozdział naszej wspólnej historii. Rok pełen nauki, codziennej pracy, wyzwań, sukcesów i chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

Jedną z nich było Święto Szkoły Pod Zegarem – wydarzenie, które po raz kolejny pokazało, że największą siłą naszej szkoły są ludzie. Choć na festynie nie brakowało występów, pokazów, atrakcji i uśmiechów, to za każdym z nich stali ludzie o wielkich sercach. Ludzie, którzy poświęcili swój czas, podzielili się talentem, doświadczeniem i bezinteresownie pomagali, aby wspólnie stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

 

Dlatego, kończąc ten rok szkolny, pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego niezwykłego wydarzenia.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do naszej emerytowanej koleżanki pani Barbary Garbalińskiej. Dzięki Jej ogromnemu zaangażowaniu, pomysłowości i życzliwości udało się przygotować wiele elementów, bez których ten festyn nie miałby tak wyjątkowej oprawy. To właśnie dzięki Jej wsparciu mogliśmy stworzyć wydarzenie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Dziękujemy za serce, poświęcony czas i nieocenioną pomoc.

 

Serdecznie dziękujemy pani Anecie Jędrzejak, kierownik Domu Dziennego Pobytu w Rawiczu, za życzliwość, otwartość i okazane wsparcie podczas organizacji naszego festynu.

 

Z całego serca dziękujemy Hani Kunickiej za przygotowanie autorskiej kolekcji i wyjątkowego pokazu mody, który zachwycił publiczność i pokazał, że pasja nie zna wieku. Wyrazy uznania kierujemy również do uczestniczek pokazu – Romki Ziółkowskiej, Hanki Kędzi, Steni Chmielarczyk, Felicji Klimczak, Ewy Bandury i Ali Rabury – które z ogromnym zaangażowaniem i odwagą zaprezentowały kolekcję. Dziękujemy także wszystkim uczennicom naszej szkoły oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie i dokumentowanie pokazu. Razem stworzyliście wyjątkowe widowisko, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

 

Serdeczne podziękowania składamy pani Barbarze Maury za ufundowanie kiełbasy na festyn, pani Honoracie Abramowicz za ufundowanie opakowań do strefy gastronomicznej oraz pani Izabeli Straburzyńskiej za wykonanie kolorowych warkoczyków, które wywołały uśmiech na twarzach najmłodszych uczestników naszego święta.

 

Dziękujemy panu Markowi Szymańskiemu, panu Jakubowi Sędłakowi oraz wszystkim zawodnikom Sporty Walki Rawicz za przygotowanie widowiskowego pokazu boksu olimpijskiego. Była to nie tylko prezentacja sportowych umiejętności, ale także lekcja wytrwałości, dyscypliny, szacunku i pasji, która zrobiła ogromne wrażenie na publiczności.

 

Szczególne słowa uznania kierujemy do pana Damiana Korczyńskiego ze szkoły dla psów Dog Boy za niezwykły pokaz psów obronnych. Zachwyt uczestników wzbudziły nie tylko umiejętności psa, ale przede wszystkim wyjątkowa więź, zaufanie i współpraca między przewodnikiem a jego czworonożnym partnerem. Był to jeden z tych momentów, które na długo pozostają w pamięci i pokazują, ile można osiągnąć dzięki cierpliwości, konsekwencji i wzajemnemu zaufaniu.

 

Wyrazy wdzięczności składamy funkcjonariuszkom Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu oraz druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarnowie za obecność, przygotowane atrakcje oraz możliwość bliższego poznania ich codziennej służby.

 

Domowe wypieki oraz strefę gastronomiczną współtworzyli: Paulina Tkaczyk, Jakub Musielak, Justyna Popiołek, Kinga Kudak, Natalia Sobańska, Dorota Grącikowska, Marta Mikołajczyk, Marlena Poślednik, Anna Pucek, Joanna Szwedler, Katarzyna Gołąbek, Ewelina Piotrowska, Patrycja Pawlak, Patrycja Grzeszkowska oraz Anna Miedzińska. Dziękujemy za poświęcony czas, ogrom pracy i serce włożone w przygotowanie pysznych domowych wypieków oraz stworzenie wyjątkowej, rodzinnej atmosfery.

 

Dziękujemy również wszystkim osobom, które z wielkim zaangażowaniem obsługiwały poszczególne strefy festynu:

 

 Grill: Marek Dudarewicz, Michał Gbiorczyk, Sławomir Urbanowicz.

 

 Popcorn i wata cukrowa: Roma Jóska, Natalia Sobańska, Karolina Zmysłowska.

 

 Sprzedaż ciast: Honorata Abramowicz, Patrycja Grzeszkowska.

 

 Kawa i herbata: Ewelina Piotrowska.

 

Dziękujemy wszystkim sponsorom, rodzicom, przyjaciołom szkoły, Radzie Rodziców, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz wszystkim uczniom. Każdy wniósł coś od siebie – swój czas, pracę, talent, doświadczenie, życzliwość lub dobre słowo. To właśnie z tych małych gestów powstało coś naprawdę wielkiego.

 

Na zakończenie pragniemy skierować szczególne słowa wdzięczności do Pani Dyrektor, która z życzliwością, otwartością i zaufaniem wspiera szkolne inicjatywy oraz potrafi zjednoczyć wokół nich całą społeczność.

 

Dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do organizacji Święta Szkoły Pod Zegarem. Razem udowodniliśmy, że kiedy łączą się dobre serca, życzliwość i chęć działania, można stworzyć coś naprawdę pięknego. To właśnie takie chwile budują wspomnienia i sprawiają, że szkolna społeczność staje się jedną wielką rodziną.

 

 Życzymy wszystkim pięknych, bezpiecznych, słonecznych i pełnych odpoczynku wakacji. Do zobaczenia we wrześniu! 

Aktualności, strona 12 z 69

lustrzane portrety

Utworzono: 08.12.2025
Klasa Va i jej wyjątkowe, lustrzane portrety z… folii aluminiowej! To prosta, ale bardzo efektowna technika, która pozwala łączyć kreatywność z eksperymentowaniem z fakturą i światłem. Powstały portrety pełne charakteru i błysku!  

"Piernikowy szlak z wolontariuszami"

Utworzono: 04.12.2025
Wolontariusze z naszego szkolnego koła wyruszyli dziś, by odwiedzić przyjaciół szkoły. W ramach akcji "Piernikowy szlak z wolontariuszami" odwiedzili Powiatową Komendę Policji w Rawiczu, Rawicki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Powiatową Stację Sanitarno -...

Szkolne Koło Wolontariatu

Utworzono: 04.12.2025
Listopad się kończy, miesiąc, który obfitował w wiele działań wolontariackich. Każda akcja, której efektem jest uśmiech na czyjejś twarzy, to dla nas wielka radość. Ostatnio przygotowaliśmy kartki i upominki dla osób starszych i potrzebujących. Jak co roku...

"Szklany Świat” w Krośnicach

Utworzono: 04.12.2025
W ostatni piątek listopada (28.11.2025) uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rawiczu odwiedzili niezwykłe miejsce – fabrykę bombek „Szklany Świat” w Krośnicach. Podczas wycieczki dzieci miały okazję poznać kolejne etapy powstawania szklanej bombki – od...

Andrzejki w szkole

Utworzono: 30.11.2025
W czwartkowe popołudnie w murach szkoły było głośno, kolorowo, a przede wszystkim radośnie. Andrzejki, to one zgromadziły uczniów, rodziców i nauczycieli. Za sprawą rady rodziców, na stałe wpisały się w scenariusz szkolnego kalendarza. Na szkolnych korytarzach...

Spacer, relaksacja na łonie natury.

Utworzono: 30.11.2025
Jesień jest piękna, ale uroki zimy mają swoją magię. W promykach dzisiejszego słonka klasa IIIa spacerowała w tej pięknej scenerii, robiąc po drodze cudowne zdjecia.  

Zimowy spacer Pierwszaków

Utworzono: 30.11.2025
Zimowy spacer Pierwszaków Uczniowie klasy 1 już od rana nie mogli doczekać się obiecanego spaceru . Poszliśmy na planty, aby podziwiać nasz "mały świat" w bieli. Drzewa przysypane białym puchem wyglądały bajecznie. Udało nam się zaobserwować malutkie płatki śniegu. A...

Wesoły tydzień

Utworzono: 28.11.2025
W grupie Sówek mijający tydzień upłynął pod znakiem świetnej zabawy i wyjątkowych wydarzeń. We wtorek dzieci obchodziły Dzień Pluszowego Misia – każdy przyniósł swojego ulubionego misia, a całemu dniu towarzyszyły radosne zabawy i misiowa atmosfera. W środę...

Powiatowy Konkursu Recytatorskiego Klas III - " Jesień w poezji".

Utworzono: 28.11.2025
26 listopada 2025 roku w ZSP nr 1 miała miejsce 25 jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Klas III - " Jesień w poezji". Do konkursu przystąpiło 15 uczestników ze szkół powiatu rawickiego. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom swoich...

MATEMATYCZNY KALENDARZ ADWENTOWY!

Utworzono: 26.11.2025

Za oknem mamy już pierwszy śnieg, a od poniedziałku startujemy z MATEMATYCZNYM KALENDARZEM ADWENTOWYM! Podobnie jak rok temu, na holu szkoły, będą czekać na Was zadania matematyczne o tematyce świątecznej. Kto wytrwa i rozwiąże wszystkie?