85 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Utworzono dnia 03.09.2024

1 września 1939 roku to dla nas Polaków bardzo ważna data. Właśnie tego dnia niemiecka napaścią rozpoczęła się II Wojna Światowa, która była największą katastrofą w dziejach Polski. Jej skutkiem były olbrzymie straty ludnościowe i materialne, w tym niepowetowane zniszczenia dóbr kultury. Kraj wyłonił się z niej w innym kształcie terytorialnym, ustrojowym i demograficznym. Wszystkim Polakom przyniosła niewyobrażalny ogrom cierpień i nieszczęść. Reprezentowaliśmy dziś naszą szkołę w obchodach 85 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które odbyły się pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Rawiczu. W uroczystościach wzięli udział uczniowie z klasy 7a Nadia Ciesielska, Michalina Sobańska i Nikodem Nawrot. Uczniom towarzyszyła Pani Dyrektor Kalina Duda oraz opiekunka Rady Samorządu Uczniowskiego Pani Joanna Lipowczyk.