Dni otwarte

Utworzono dnia 18.04.2023

Dnia 5 kwietnia uczniowie klas ósmych udali się na tzw. „dni otwarte”. O godzinie 10:00 staliśmy już nad otwartym I Liceum Ogólnokształcącym im, Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu. Organizatorzy czyli uczniowie placówki oprowadzali nas po szkole. Zwiedziliśmy również salę gimnastyczną, sklepik szkolny, boisko. W każdej z sali lekcyjnej rozmawiano i opowiadano o różnych profilach nauki . Po dwóch godzinach udaliśmy się do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu. Podobnie jak w liceum i oprowadzano nas. W technikum i szkole branżowej mogliśmy nie tylko zadawać pytania, ale i przekonać się jak pracuje się w danym zawodzie, samemu użyć narzędzi na przykład kasy fiskalnej, obliczać faktury, gotować i wiele innych ciekawych rzeczy obaczyć. Każdy wybrał coś dla siebie.