Dzień Poczty Polskiej

Utworzono dnia 18.10.2024

18 października każdego roku obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji "Sówki" wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Dzieci miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty, zwiedziły też pomieszczenia od zaplecza. Nie lada atrakcją było stemplowanie prawdziwą pieczątką pocztową. Każdy mógł też sprawdzić jak ciężka jest torba listonosza.

Wycieczka ta była dużym przeżyciem także z innego powodu - łączyła się z wysłaniem przygotowanego wcześniej listu do Króla Karola III. Jest to jedno z zadań projektu "Angielski jest fun-tastyczny", które w tym roku realizują przedszkolaki. Cel wycieczki osiagniety, a teraz wszyscy mamy wielką nadzieję, że odpowiedź na nasz list nadejdzie już wkrótce!