Klasy młodsze w Rawickiej Oczyszczalni Ścieków.

Utworzono dnia 27.06.2026

18 czerwca klasy 1-3 wybrały się do Rawickiej Oczyszczalni Ścieków. Dzieci zobaczyły od początku proces oczyszczania rawickich ścieków. Uczniowie dowiedzieli się, czego nie należy wrzucać do kanalizacji i jak zadbać o nasze środowisko. Najbardziej interesujący był moment, kiedy zobaczyliśmy końcowy efekt pracy oczyszczalni. Gospodarze obdarowali nas wszystkich bidonami i zapewnili, że rawicka kranówka jest zdatna do picia. Wszyscy podziękowaliśmy za wysiłek, jaki wkładają pracownicy w odzyskiwanie na nowo miejskiej wody. Dziękujemy.