Utworzono dnia 16.09.2024

Każda okazja do tego, by pokazać, że wszystkie dzieci mają talent, a zadaniem dorosłych jest go odkryć, jest doskonałym impulsem do działania. Dzisiaj w szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W 2003 roku amerykański pisarz Peter H. Reynolds wydał książeczkę " The Dot" czyli "Kropka". Jej bohaterka Vashti, dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce uwierzyła w swe możliwości i tym samym zaczęła zarażać swoich kolegów i koleżanki. Święto jest obchodzone w 108 krajach na świecie. Nasi uczniowie mieli dziś okazję uczestniczyć w zabawach z kropką, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Rozmawialiśmy na temat dziecięcych talentów, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.