RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Z WIZYTĄ W URZĘDZIE MIEJSKIM GMINY RAWICZ

Utworzono dnia 19.05.2024
Dnia 17 maja 2024r. w ramach rozwijania samorządności uczniowskiej mieliśmy okazję odwiedzić Urząd Miejski Gminy Rawicz. Zostaliśmy serdecznie przywitani przez Burmistrza Gminy Rawicz Pana Grzegorza Kubika oraz Sekretarz Gminy Rawicz Panią Elżbietę Pawlak, która w przystępny sposób przedstawiła rolę i funkcjonowanie urzędu. Podczas wizyty zwiedziliśmy prawie wszystkie wydziały urzędu, np.: Urząd Stanu Cywilnego, Zespół Kadr i Płac, Zespół ds. projektów i funduszy, Wydział Finansowo-Budżetowy, Wydział Edukacji i Spraw Społecznych itd. Najbardziej ucieszyła nas możliwość odwiedzenia Pana Burmistrza w jego gabinecie.

Wizyta w Urzędzie była lekcją, która na długo pozostanie w pamięci uczniów. Dzięki takim wydarzeniom młodzi ludzie mają szansę lepiej zrozumieć funkcjonowanie samorządu oraz rozwijać swoje umiejętności społeczne.

Spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem, dużą życzliwością i zrozumieniem ze strony pracowników urzędu, za co bardzo DZIĘKUJEMY!