Spotkanie autorskie z Ewą Pruchnik

Utworzono dnia 30.06.2024

Szkoła... miejsce, w którym zawiązują się przyjaźnie, takie na lata. Wczorajszy wieczór w murach jedynki upłynął w magicznej atmosferze. A wszystko to za sprawą naszej koleżanki Ewy Pruchnik, którą wielu uczniów pamięta jako panią od polskiego, rosyjskiego czy angielskiego. Wczoraj Ewa pojawiła się, na nasze zaproszenie, w zupełnie innej roli, jako autorka powieści obyczajowych: "Emi", "Samolot z papieru", "W cieniu dobrych drzew", "Ballada o Adelinie" czy wreszcie najnowszej, poruszającej powieści "Miłość i rękawice bokserskie", którymi skradła serca wielu czytelników w całej Polsce. Zainspirowani jej nową powieścią, zorganizowaliśmy spotkanie autorskie w gronie przyjaciół, które stało się okazją do rozmów o życiu, twórczości, pracy nad kolejną powieścią oraz o tym, skąd autorka czerpie inspiracje do swoich książek. Spotkanie wywołało w nas falę wspomnień, minionego, ale fantastycznego czasu, zdawałoby się ulotnych chwil, które wielu z nas na zawsze pozostaną w pamięci, czasu wspólnie spędzonego dzięki szkole, bo przecież połączyła nas Szkoła Podstawowa nr 1 w Rawiczu. Nasza biblioteka wzbogaciła się o podarowane przez Ewę Pruchnik powieści, nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Kiedy będziecie w wakacje sięgać po książki, pamiętajcie o " Balladzie o Adelinie". Nasze spotkanie zakończyliśmy słowami bohatera ostatniej powieści: „Każdego dnia po stokroć dziękuję losowi, że skrzyżował nasze drogi. Mogliśmy się przecież minąć, jak dwa równoległe światy.”