XXII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego kl. III

Utworzono dnia 27.11.2022

XXII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego kl. III

Dnia 23 listopada 2022r. w naszej szkole odbył się XXII Powiatowy Konkurs Recytatorski uczniów z klas III. W tym roku trzecioklasiści recytowali utwory literatury dla dzieci
o przyjaźni.
Do konkursu przystąpiło 14 uczestników ze szkół  powiatu rawickiego. Jak zwykle dzieci przybyły na konkurs pod opieką wychowawców oraz bliskich, którzy im kibicowali. Wybór utworów jak i kunszt recytatorski był bardzo wysoki. Właśnie dlatego jury miało niezły orzech do zgryzienia wybierając najlepsze recytacje.
Jury w składzie: pani Grażyna Płóciennik, pani Danuta Niwczyk i pani Grażyna Neimann wyłoniło następujących zwycięzców:
Zwycięzcy:
I miejsce – Izabela Dybowska – Szkoła Podstawowa w Pakosławiu
I miejsce – Emilia Dudzińska – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Rawiczu
II miejsce – Bartosz Matysiak – Szkoła Podstawowa w Pakosławiu

Wyróżnienia:

Julia Tatarek – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Rawiczu
Julia Jakubowska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Rawiczu

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu. Podziękowania składamy również nauczycielom za przygotowanie uczniów.