„Gotuj się na zmiany”

Utworzono dnia 01.03.2023

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Rawiczu realizowali projekt pt. „Gotuj się na zmiany”. Głównym celem było rozbudzenie u dzieci i młodzieży postaw prozdrowotnych poprzez naukę zasad racjonalnego odżywiania i tworzenie dobrych nawyków żywieniowych, a także określenie aktualnego stanu wiedzy wśród uczniów w tym zakresie. Podczas zajęć uczniowie przekonali się, że niektóre produkty, mimo różnej masy i różnej wielkości, mają taką samą wartość energetyczną. Ponadto dowiedzieli się, jak należy prawidłowo odczytywać informacje z etykiet produktów spożywczych oraz, które z nich są najistotniejsze. Zaangażowanie dzieci było ogromne. Uczniowie chętnie brali udział we wszystkich zadaniach. Poznali zalety świadomego odżywiania i nauczyli się jak dokonywać wyboru między tym, co zdrowe i odżywcze a szkodliwe, choć smaczne. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie doszły do wniosku, że nie zawsze ich posiłki są zdrowe i w związku z tym nie dostarczają im odpowiedniej ilości witamin oraz minerałów. Dlatego będą teraz zwracały większą uwagę na to co spożywają i w jakich ilościach.