Akademia czytania przedszkolakom

Utworzono dnia 07.06.2022

24 maja 2022 roku nauczycielki z naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Akademia czytania przedszkolakom”. Polegał on na przygotowaniu autorskiego projektu, który miał zachęcić najmłodszych do fascynującej wędrówki do świata literatury. W ramach tej akcji Pani Bożena Mosiądz i Monika Morawiecka oraz uczniowie klasy 7a i 7b, wybrali się do wybranych przedszkoli w Rawiczu.
Wspólnymi siłami udało nam się zrealizować ciekawy program artystyczno – literacki, który bardzo spodobał się przedszkolakom. Wymagał on od wszystkich dużego zaangażowania i kreatywnego spojrzenia na potrzeby najmłodszych. Wspólne czytanie „Kubusia Puchatka”, gry i zabawy edukacyjne modelowanie balonów, tworzenie ciekawych prac plastycznych, zabawa z chustą animacyjną oraz tworzenie figurek  z piankoliny, to tylko kilka atrakcji, które towarzyszyły temu wyjątkowym przedsięwzięciu.
Uczniom klasy 7a – Milenie, Weronice, Sylwii i Marcinowi oraz uczniom klasy 7b – Julii D, Julii N, Nadii, Weronice, Kindze, Mai i Lenie dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie w realizację projektu.

Relację zdjęciową można zobaczyć w galerii.