Klocki LEGO

Utworzono dnia 22.11.2022

Realizacja programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości #laboratoriaprzyszlosci  w Naszej szkole wkroczyła w kolejny etap. W trakcie listopadowych zajęć zespoły uczniowskie przystąpiły do pracy z klockami LEGO Education BricQ Motion Prime. Zestawy BricQ Motion Prime, które towarzyszyły nam na lekcjach angażują w odkrywanie nauk fizycznych w kontekście sportowym, pomagają  w zrozumieniu sił, ruchu i interakcji. Podczas zajęć zapoznawaliśmy się z powyższymi zależnościami konstruując m.in. pojazd napędzany przez gimnastyczkę (wahadło) i przewidując, w jaki sposób siły działające na obiekt mogą zmienić jego ruch.  Zajmowaliśmy się również budową stoku narciarskiego z regulacją kąta nachylenia, gdzie sprawdzaliśmy, jakie siły wpływają na zmiany ruchu narciarza na stokach o różnych wysokościach oraz odkrywaliśmy związek między masą a ruchem obiektu na pochylonej płaszczyźnie.

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy!!