Utworzono dnia 28.02.2023

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 r. Jest to data upamiętnienia tragicznych wydarzeń w Bangladeszu z 1952 roku. Podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego, zginęło pięciu studentów. Po raz pierwszy dzień ten obchodzony był w 2000 roku. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej.

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Podczas zajęć warsztatowych odczytywaliśmy łamańce językowe, ćwiczyliśmy ortografię, prezentowaliśmy teksty polskich poetów, projektowaliśmy koszulki, braliśmy udział w grach i zabawach związanych z szeroko rozumianą poprawnością językową. Efekty naszej pracy przedstawiamy poniżej:

Po więcej zdjęć zapraszamy do Galerii!!