Odwiedziny w firmie Rawi Met w Rawiczu oraz Fotografię Pod Bocianim Gniazdem.

Utworzono dnia 01.03.2023

Zadaniem szkoły jest przygotowanie młodzieży do świadomych wyborów edukacyjno- zawodowych. Ważne jest, by uczynić to jak najwcześniej. Kogo objąć działaniami doradczymi? Każdego ucznia, bo każdy powinien doświadczać pracy. W jaki sposób? Organizując wycieczki zawodoznawcze i spotkania z przedstawicielami różnych zawodów.

W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klas  VIII odwiedzili firmę Rawi Met w Rawiczu oraz Fotografię Pod Bocianim Gniazdem. Wycieczki mają na celu poznanie specyfiki pracy przedstawicieli różnych profesji.

Uczniowie dowiedzieli się, na jakich stanowiskach można zostać zatrudnionym w firmie Rawi Met i jakie wymagania muszą spełniać kandydaci na pracowników oraz oprócz kierunkowego wykształcenia jak ważne są predyspozycje zawodowe przyszłych pracowników. Zapoznali  się z procesem produkcji, obserwując pracę pracowników na hali produkcyjnej.

Celem wycieczki do fotografa było zapoznanie się z funkcjonowaniem zakładu fotograficznego, obsługą klienta , rodzajem usług. Uczniowie uczestniczyli w sesji fotograficznej oraz sami próbowali wykonać zdjęcie do legitymacji.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!